Rano obudziłeś się ze spuchniętym policzkiem? Nie wiesz, co robić? A może zastanawiasz się, gdzie powinieneś zgłosić się po pomoc? Nasz tekst może okazać się dla Ciebie źródłem przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Spuchnięty policzek – jakie mogą być tego przyczyny?

Spuchnięte policzki mogą być spowodowane przez wiele różnych czynników. Czasami to efekt urazu mechanicznego, a więc naszego upadku, uderzenia, czy nawet bójki z inną osobą. Jednak zdecydowanie częściej obrzęk twarzy ma podłoże zapalne i może świadczyć o toczącym się ropnym procesie zapalanie zębów. To jednak nie wszystko, ponieważ stany zapalne dziąseł, czy złe wypełnienie kanałów korzeniowych także może objawiać się spuchniętym policzkiem. W wyjątkowych przypadkach nawet leczenie kanałowe może kończyć się opuchlizną twarzy.

Spuchnięty policzek – gdzie można liczyć na pomoc?

Jeśli nie doznaliśmy urazu mechanicznego, to powinniśmy zgłosić się do gabinetu stomatologicznego, ponieważ to punkt specjalizujący się w leczeniu schorzeń jamy ustnej. Do swojej dyspozycji mamy punkty przyjmujące w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz prywatne centrum stomatologiczne. Do skorzystania z usług placówki przyjmującej na Narodowy Fundusz Zdrowia, upoważnione są osoby dysponujące ubezpieczeniem oraz regularnie opłacające składki.

Niestety, dostanie się do stomatologa przyjmującego na NFZ, często graniczy z cudem, ponieważ kolejki są tak długie, że pacjenci zwykle czekają po kilka miesięcy na wizytę. Dlatego warto pamiętać, że do naszej dyspozycji pozostają też prywatne punkty. One na pierwszy miejscu stawiają dobro pacjentów, więc zwykle czas oczekiwania na wizytę trwa zaledwie kilka dni. W nagłych przypadkach można liczyć też na natychmiastową pomoc, co sprawia, że nasz wizyta zostanie zaplanowana ten sam dzień. Korzystanie z usług prywatnego punktu oznacza dodatkowe, koszty, ale i tak wcale nie muszą być wygórowane.

Spuchnięty policzek –  gdzie ostatecznie się zgłosić?

To, gdzie zgłosimy się ze spuchniętym policzkiem, zależy od nas, jak również od naszych preferencji. Nie obawiamy się długiego czekania w kolejce, to możemy postawić na publiczne gabinety stomatologiczne. Jeśli zależy nam na szybkiej pomocy i pozbyciu się opuchlizny, to lepiej zainteresować się ofertą prywatnego centrum stomatologicznego, zwłaszcza że korzystanie z jego usług wcale nie musi oznaczać wysokich kosztów. Wszystko dlatego, że profesjonalne punkty starają się sprostać oczekiwaniom pacjentów. Dlatego nie dość, że zapewniają wysoką jakość usług, to jeszcze bardzo przystępny cennik.